Wypadek. Mazda uderzyła w volkswagena. Sprawca kompletnie pijany (ZDJĘCIA CZYTELNIKA)

Badanie alkomatem wykazało u sprawcy ponad dwa promile alkoholu

Do poważnego zdarzenia doszło w sobotę, 12 grudnia, na trasie Bieniów-Włostów pod Żarami. Kompletnie pijany kierowca mazdy spowodował wypadek.  

Ja mówią nam świadkowie zdarzenia, mazda jechał zygzakiem pod drodze. Kierowcy musieli zjeżdżać z drogi żeby nie zderzyć się z mazdą.  – Jechała prosto na nas, cudem uniknęliśmy staranowania – mówi nam jeden ze świadków wydarzeń.

W końcu doszło do zderzenia. Mazda uderzyła w jadącego z naprzeciwka volkswagena. Kierowca mazdy nie mógł wysiąść z auta. Był tak pijany, że bełkotał i ledwo stał na nogach.

Na miejsce przyjechała żarska policja. Pijany 49-letni kierowca mazdy został przewieziony na komendę. – Badanie alkomatem wykazało u kierującego ponad dwa promile alkoholu – mówi kom. Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

49-latek stanie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia nawet na 15 lat i grzywna nie niższa niż 5 tys. zł.

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku poscigi.pl i twórz z nami portal poscigi.pl

Toyota Zielona Góra