Toyota Zielona Góra

11 osób jechało… volkswagenem polo. Pasażerowie nie mogli wysiąść

Policjanci ze wschowskiej drogówki zatrzymali do kontroli za przekroczenie prędkości 57-letnią kobietę kierującą volkswagenem polo. W pojeździe mogło jechać pięć osób, a było ich aż 11. Kobieta dostała mandat 850 zł i 18 punktów karnych.

W minioną niedzielę wschowscy policjanci w miejscowości Szlichtyngowa zatrzymali do kontroli drogowej kierującą osobowym VW polo, która w terenie zamiast dozwolonej prędkości 50 km/h jechała o 25 km/h więcej.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Podczas kontroli policjanci zauważyli, że w pojeździe zamiast 5 osób znajdowało się ich znacznie więcej. Gdy poprosili wszystkich o opuszczenie auta okazało się, że kierująca 57-letnia mieszkanka gm. Niechlów przewozi o sześć osób więcej. Siedmioro z nich nie ukończyło 12 lat.

Pasażerowie byli tak ściśnięci, że mieli problem z opuszczeniem samochodu. Jedno z najmłodszych dzieci było ułożone pod nogami pasażerki siedzącej na przednim fotelu. Kierująca została ukarana mandatem w wysokości 850 złotych i 18 punktami karnymi. Jak się okazało wracała znad jeziora i chciała wszystkie osoby zabrać jednym kursem.