18-latek prawo jazdy miał od dwóch dni. Spowodował kolizję

Prawo jazdy miał od dwóch dni. 18-latek spowodował kolizję na skrzyżowaniu w Słubicach, nie ustępując pierwszeństwa przejazdu innemu kierującemu.

Przed kilkoma dniami, policjanci drogówki w Słubicach dostali zgłoszenie, dotyczące zderzenia dwóch pojazdów na skrzyżowaniu ulic Akademickiej z Bohaterów Warszawy. Jak ustalili, sprawcą kolizji był 18-letni kierujący Audi. Nie zachował ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu, prawidłowo jadącemu kierowcy Mercedesa.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Młody, 18-letni kierowca uderzył w przód i tył pojazdu marki mercedes. Jak się okazało w nim również, za kierownicą siedział wystraszony młody 22-letni kierowca. 18-latek sprawca kolizji, miał zdany egzamin od… dwóch dni.

Spowodował kolizję. Prawo jazdy miał dwa dni

Zgodnie z nowym taryfikatorem sprawca został ukarany mandatem w wysokości 1,5 tys. złotych, a na jego konto trafiło zostało 10 punktów. – Dodatkowo mundurowi pouczyli młodego kierującego, że kolejne, poważne naruszenie przepisów w ruchu drogowym może skutkować w przypadku młodych stażem kierujących zatrzymaniem uprawnień i skierowaniem na ponowny egzamin – mówi st. asp. Ewa Murmyło, rzeczniczka policji w Słubicach.

Policjanci przypominają, że młody kierowca straci prawo jazdy m.in. w przypadku przekroczenia w okresie roku od dnia wydania po raz pierwszy prawa jazdy, liczby 20 punktów karnych kolejnego łamania przepisów między innymi zbyt szybkiej jazdy.