Samochody.pl - poscigi.pl

18-letni Ukrainiec wiózł chryslerem bez tylnych foteli 11 imigrantów. Leżeli przykryci kurtkami (FILM)

Ukrainiec wiózł chryslerem bez tylnych foteli 11 imigrantów.

Policjanci krośnieńskiej drogówki podczas realizowanych działań „Prędkość ” zatrzymali do kontroli drogowej kierującego chryslerem, który w miejscowości Brzózka przekroczył prędkość i jechał bez świateł. Po chwili okazało się, że 18-latek będzie miał dużo większe problemy. W aucie bez tylnych siedzeń przewoził leżących pod kurtkami jedenastu nielegalnie przebywają na terytorium Polski obcokrajowców. To obywatele Syrii i Iraku.

Policjanci z drogówki krośnieńskiej komendy podczas działań „Prędkość”, skontrolowali prędkość jadącego bez włączonych świateł chryslera. Kierujący prowadzi auto o 14 kilometrów na godzinę szybciej niż powinien.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej. Już po chwili okazało się, że 18-letni obywatel Ukrainy będzie miał dużo większe problemy. W samochodzie bez tylnych siedzeń policjanci zobaczyli leżących pod kurtkami jedenastu cudzoziemców. Dziesięciu pochodziło z Syrii, jeden to obywatel Iraku.

Wiózł chryslerem bez siedzeń 11 osób

Na miejsce wezwano funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy przeprowadzali kontrolę  legalności pobytu cudzoziemców. Osoby w wieku od 17 do 33 lat przebywają na terytorium Polski nielegalnie. Z pomocą innych patroli, wszyscy przetransportowani zostali do krośnieńskiej komendy, gdzie dostali wodę i jedzenie. Chrysler został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Czytaj też – Policjant ze Świebodzina pobił swoją kobietę na grillu. To dochodzeniowiec, były komendant komisariatu w Sulechowie. Nie przyznaje się

– Wszyscy zostali zatrzymani do dalszych czynności, po wykonaniu których pasażerowie, w związku z nielegalnym pobytem, zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej z wnioskami o wydanie decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu – mówi kom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie odrzańskim. Odpowiedzą oni za przekroczenie wbrew przepisom granicy państwa z Białorusi do Polski oraz usiłowania przekroczenia granicy państwa z Polski do Niemiec. Natomiast obywatel Ukrainy usłyszał zarzut udzielenia pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy z Polski do Niemiec. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl