19-latek skatował przypadkowe osoby na ulicy w Zielonej Górze. Bandzior został zatrzymany (FILM, ZDJĘCIA)

fot. Lubuska policja

Zielonogórscy policjanci zatrzymali 19-latka, sprawcę dwóch pobić. Przeciwko mężczyźnie toczy się przed sądem również postępowanie w sprawie innych, podobnych przestępstw. Młody mężczyzna ukrywał się przed policjantami od lipca br.

Pod koniec lipca br. na terenie Zielonej Góry grupa nieznanych osób pobiła młodego mężczyznę. Był on przez napastników bity pięściami i kopany po całym ciele. Ofiara doznała obrażeń głowy, ran ręki i szyi, a także licznych potłuczeń. Okazało się, że pobity był przypadkową ofiarą grupy napastników.

– Policjanci ustalili tożsamość osób biorących w nim udział i zatrzymali dwie z nich – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Jedną z osób okazał się nieletni, którego sprawą zajął się sąd rodzinny. Drugi z mężczyzn został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Policjanci ustalili także tożsamość kolejnej osoby biorącej udział w pobiciu. Mężczyzna ukrywał się przed policją.

Podczas wyjaśniania sprawy i zbierania materiału dowodowego okazało się, że ci sami mężczyźni brali udział w jeszcze jednym pobiciu, do którego doszło tego samego dnia, tylko kilka godzin wcześniej. Pobicie miało bardzo podobny przebieg. – Ofiara była przez napastników bita pięściami i kopana po całym ciele – mówi podinsp. Stanisławska. Pokrzywdzony miał połamaną żuchwę i zęby oraz ogólne potłuczenia. Także w tym przypadku ofiarą był przypadkowy mężczyzna.

Zarówno w pierwszym jak i drugim zdarzeniu osoby zatrzymane usłyszały zarzuty pobicia. Grozi im kara do 3 lat więzienia. Ponieważ czyn miał charakter chuligański, kara może być ostrzejsza. Sąd najprawdopodobniej orzeknie karę bezwzględnego więzienia.

Policjanci przez cały czas prowadzili poszukiwania 19-latka, który brał udział w obydwu pobiciach. Młody mężczyzna ukrywał się przed policjantami, bo ma znacznie więcej na sumieniu. Policjanci ustalili, że w zielonogórskim sądzie rejonowym toczy się przeciwko niemu postępowanie w sprawie innego pobicia, do którego doszło w maju 2018 br. Także w tym przypadku ofiara agresywnych napastników, którą była przypadkowa osobą odniosła poważne obrażenia.

Policjanci zatrzymali już niebezpiecznego 19-latka. Bandzior usłyszał zarzut pobicia, a zdarzenie zostało zakwalifikowane jako czyn o charakterze chuligańskim. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował 19-latka na trzy miesiące.