Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

20-latek usłyszał 20 zarzutów związanych z narkotykami

Aż 15 zarzutów popełnienia przestępstw narkotykowych i akt oskarżenia skierowany do sądu to efekt kilkumiesięcznego śledztwa przeciwko 20-letniemu mieszkańcowi Żagania. Młody mężczyzna jest oskarżony o handel narkotykami i uprawę konopi indyjskiej.

Żagańscy policjanci i prokuratura zakończyli śledztwo przeciwko 20-letniemu mężczyźnie, podejrzanemu o przestępstwa narkotykowe. Śledztwo zostało wszczęte na początku tego roku. Dokładnie 19 stycznia policjanci z wydziału kryminalnego żagańskiej policji prowadzili działania związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej.

W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, zajmowanych przez młodego mieszkańca Żagania, policjanci znaleźli w jego szafie krzak konopi indyjskiej oraz lampy i wentylatory, które służyły do uprawy tej rośliny.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Wojciech K., podejrzany o nielegalną uprawę konopi indyjskie oraz o handel marihuaną, został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy. 20 stycznia b.r. Wojciech K. został tymczasowo aresztowany. W czasie prowadzonego w tej sprawie śledztwa policjanci służby kryminalnej zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie aresztowanemu Wojciechowi K. łącznie 15 zarzutów dotyczących wielokrotnego handlu i nieodpłatnego udzielania marihuany osobom dorosłym i małoletnim oraz uprawy konopi indyjskiej.

Podejrzany w celu uniknięcia konsekwencji prawnych zbywał marihuanę tylko osobom, które znał osobiście. Z przedstawionych podejrzanemu zarzutów wynika, że Wojciech K. łącznie ponad 120 razy sprzedawał lub nieodpłatnie udzielał narkotyki znajomym. Za handel narkotykami grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Eko pol - Poscigi.pl