67-latek w bmw ustanowił nowy rekord przekroczenia prędkości w Zielonej Górze

We wtorek, 8 czerwca, na ul. Olimpijskiej w Drzonkowie, dzielnicy Zielonej Góry policjanci z grupy SPEED zatrzymali kierującego bmw. W miejscu gdzie dozwolona jest prędkość do 40 km/h jechał z prędkością aż 139 km/h. Prawo jazdy stracił na trzy miesiące.

We wtorek, jak mówią policjanci, padł nowy rekord w mieście. Kierowca przekroczył dozwoloną prędkości w terenie zabudowanym aż o 99 km/h. 67-letni mężczyzna kierujący bmw przed godz. 11.00 jadąc ul. Olimpijską w Drzonkowie miał na liczniku samochodu prędkość 139 km./h. Na ulicy obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Kierujący był zaskoczony zatrzymaniem przez policjantów, ale wskazanie fotoradaru było oczywiste i przyjął mandat w wysokości 500 złotych. Dostał również 10 punktów karnych, a jego prawo jazdy policjanci zatrzymali na trzy miesiące.

Ulica Olimpijska, to jedna z tych, których mieszkańcy uskarżają się na kierowców, którzy jeżdżą tam z nadmierną i niebezpieczną prędkością. Policjanci zielonogórskiej drogówki w miejscach wskazywanych przez mieszkańców co pewien czas kontrolują prędkość. Patrol na ulicy Olimpijskiej potwierdził obawy mieszkańców.

W Zielonej Górze najczęściej kierowcy przekraczają na ulicach: Zjednoczenia, Trasie Północnej, Szosie Kisielińskiej, Głogowskiej oraz Wrocławskiej.

Zostań kierowcą bolta
Fotowoltaika