Toyota Zielona Góra

Akcja drogówki. Dron w godzinę „złapał” 10 kierowców. Wszyscy dostali mandaty (FILM)

Policjanci krośnieńskiej drogówki, wspomagani przez kolegów ze Świebodzina i Gorzowa Wielkopolskiego, kontrolowali kierowców na drodze, wykorzystując do tego celu policyjnego drona i radiowóz z wideorejestratorem.

W czwartek (15 lipca) wspomagani przez policjantów z świebodzińskiej grupy Speed, przy użyciu wideorejestratora oraz ręcznych radarów kontrolowali prędkość z jaką kierowcy prowadzą pojazdy, a także ich zachowanie na drodze.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Dzięki możliwościom policyjnego drona, obsługiwanego przez funkcjonariuszy komendy wojewódzkiej policji z Gorzowa, mogli obserwować kierowców zbliżających się do znaku STOP. – W szczególności na skrzyżowaniu dróg W286 z drogą krajową K-32 oraz na wjeździe z drogi krajowej do Gubina, gdzie dochodzi do częstych zdarzeń drogowych – mówi podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji.

Uwaga policjantów skupiona była nie tylko na niestosowaniu się do znaku STOP, ale również obowiązującym na ul. Kresowej w Gubinie zakazie wyprzedzania. – Zarejestrowane wykroczenia przekazywane były do będących w pobliżu patroli, które wyciągali konsekwencje wobec kierowców łamiących przepisy – mówi kom. Kulka.

Podczas działań ujawniono 37 wykroczeń kierowców. W tym 17 dotyczy znaku stop, 10 prędkości i 7 braku zapiętych pasów. Warto nadmienić, że 10 z tych wykroczeń zaledwie w godzinę zarejestrował policyjny dron. – Policjanci drogówki z Krosna Odrzańskiego każdego dnia dokładają wielu starań, żeby jak najlepiej zapewnić bezpieczeństwo w powiecie – mówi podkom. Kulka.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl