Toyota Zielona Góra

Akcja policji „Trzeźwy kierowca” tym razem wspólnie z osobami zajmującymi się uzależnieniem

Kierujący po alkoholu został zatrzymany podczas wspólnych działań Policji oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Świebodzinie. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, Dzielnicowi oraz Pracownicy Komisji kontrolowali stan trzeźwości na ulicach Świebodzina.

W sobotę, 19 listopada, podczas działań przebadano blisko 220 osób. Jeden z kierujących volkswagenem 45-latek wydmuchał niemal pół promila alkoholu. – Jego uprawnienia zostały zatrzymane i sprawa zostanie skierowana do sądu – mówi asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kierowca volkswagen wydmuchał niemal pół promila alkoholu

Tym razem świebodzińscy policjanci działali wspólne pracownikami Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. – Wszelkiego rodzaju uzależnienia odbijają się nie tylko na samym uzależnionym, ale również wpływają na życie jego najbliższych.

Część osób nie wie, gdzie lub też wstydzi się zgłosić po pomoc – mówi asp. Ruciński. Działania nazwane „Trzeźwym Porankiem” polegające na kontroli dużej ilości kierujących pod kątem stanu trzeźwości.

Dzięki współpracy do wielu osób dotrze informacja o tym, gdzie szukać pomocy w razie problemu uzależnienia. – Rozmowa i takie działania mogą też wpłynąć na decyzję o tym, by jednak przemóc się i zwrócić się po pomoc – mówi asp. Ruciński.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl