Toyota Zielona Góra

Akcja „Trzeźwość” zielonogórskiej drogówki. Wpadło trzech kierowców

Akcja „Trzeźwość” zielonogórskiej drogówki.

Policjanci zielonogórskiej drogówki w środę, 4 maja, prowadzili akcję „Trzeźwość”. Policyjne kontrole przez cały dzień były w wielu różnych miejscach w mieście i na drogach powiatu. Zatrzymanych zostało trzech pijanych kierujących.

Policjanci zielonogórskiej drogówki w środę skontrolowali trzeźwość w 20 różnych punktach w mieście oraz na terenie powiatu. Akcja zaczęła się o godz. 4.00, a zakończyła o godz. 22.00. W alkomaty dmuchnęło 971 kierujących, a wpadło trzech.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Dwaj kierowcy mieli ponad pół promila alkoholu. To kierujący audi 60-latek, który wpadł na ul. Lubuskiej w Płotach. O godzinie 5.29 wydmuchał ponad 1,2 promila alkoholu. Kierowca skody został zatrzymany o godzinie 6.45 w Mozowie. 51-latek wydmuchał 0,8 promila alkoholu.

Obu nieodpowiedzialnym kierowcom grożą kary do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia na czas nie krótszy niż 3 lata i grzywna do nawet 30 tys. zł. Jeden z kierowców wydmuchał mniej niż pół promil i za wykroczenie stanie prze sądem. Prawo jazdy straci na czas nie krótszy niż pół roku.

– Działania „Trzeźwość”, czy „Trzeźwy Kierowca” już na stałe wpisały się w kalendarz akcji prowadzonych regularnie przez drogówkę – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Akcja przybiera różne formy. Od badań prowadzonych w krótkim okresie na jednym odcinku drogi, gdzie kilkunastu policjantów sprawdza bardzo wielu kierujących, po pojedyncze patrole na mniej uczęszczanych drogach sprawdzające przez pewien okres czasu wszystkie przejeżdżające pojazdy.

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl