Akcja zielonogórskiej drogówki. To był pogrom kierowców

Policjanci zielonogórskiej drogówki w piątek, 29 stycznia, prowadzili działania „Kaskada”. Na różnych drogach miasta i powiatu kontrolowali prędkość kierowców.

Podczas akcji policjanci skontrolowali 61 samochodów. Aż 37 kierowców zostało ukaranych mandatami za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. W tym było 12 kierujących wyprzedzających w rejonie przejść dla pieszych.

Policjanci zatrzymali również dwa prawa jazdy kierowcom za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w trenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Z prawkami pożegnały się dwie panie.

Rekordzistką była kierująca audi zatrzymana na Trasie Północnej. Jechała z prędkością 127 km/h. Została ukarana mandatem 500 zł i 10 punktami karnymi. Straciła też prawko na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Podobnie było w przypadku innej kierującej zatrzymanej na Szosie Kisielińskiej.

Działania „Kaskada” są organizowane cyklicznie zarówno na terenie powiatu zielonogórskiego jak i całego woj. lubuskiego w trosce o bezpieczeństwo podróżnych oraz aby przypomnieć kierującym o obowiązku przestrzegania przepisów dotyczących poruszania się z odpowiednią, dozwoloną w danym miejscu prędkością.

Takie akcje organizowane są najczęściej na głównych trasach o dużym natężeniu ruchu, ponieważ to właśnie na tych odcinkach dróg dochodzi najczęściej  do wypadków, także tych ze skutkiem śmiertelnym.

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta