Samochody.pl - poscigi.pl

  Alarm bombowy w Kostrzynie nad Odrą

  Wpis na forum internetowym przyczyną alarmu w Urzędzie Miasta w Kostrzynie n/O. Internauta groził podłożeniem ładunku wybuchowego w bezpośrednim sąsiedztwie drogi dojazdowej do przejścia granicznego. Dziś rano domniemany autor gróźb zatrzymany został przez policję.

  W nocy ze środy na czwartek, na forum internetowym jednej z lokalnych gazet, zamieszczony został wpis, który wzbudził niepokój czytelników. Autor postu informował, że dzisiaj podłożony zostanie ładunek wybuchowy w budynku Urzędu Miasta w Kostrzynie n/O.

  Podłożenie niebezpiecznego materiału miało nastąpić o godzinie 10.00. Informacja o treści wpisu przekazana została policji. Z uwagi na kierowane groźby policja przeprowadziła przewidziane w takich przypadkach działania. W porozumieniu z burmistrzem Kostrzyna podjęto decyzję o ewakuacji około 80 osób pracujących w urzędzie.

  --- Czytaj dalej pod reklamą ---

  Po konsultacji ze strażą graniczną, na około godzinę stworzona została strefa bezpieczeństwa i wstrzymano ruch pojazdów na drodze dojazdowej do przejścia granicznego. W tym czasie policyjni pirotechnicy dokonali sprawdzenia pomieszczeń i otoczenia budynku.

  Nie odnaleziono żadnego ładunku wybuchowego, ani innego niebezpiecznego przedmiotu lub pakunku. Jeszcze przed godziną 9.00 gorzowscy policjanci dokonali zatrzymania 44-letniego Dariusza G. – mieszkańca Kostrzyna. Został zatrzymany we własnym mieszkaniu. Powodem zatrzymania było uzasadnione przypuszczenie, że to właśnie on jest autorem groźby zamieszczonej na forum internetowym. Okoliczność ta zostaną w najbliższym czasie sprawdzona. Policjanci ustalą również jaki był cel działania osoby, która umieściła wpis na forum internetowym.