Ale wstyd. 49-latka zabrała portfel leżący przy kasie. Do jej drzwi zapukała policja

Kobieta widząc zostawiony przy kasie sklepowej portfel, zamiast poinformować sprzedawcę o jego znalezieniu, zabrała go. Portfel wraz z pieniędzmi i kluczami został odnaleziony w domu 49-latki, przez policjantów z Gubina, którzy zapukali do jej drzwi. Kobicie grozi teraz kara do 3 lat więzienia.

W środę, 24 maja, do sklepu w Gubinie zgłosiła się starsza pani informując o pozostawionym kilku minut wcześniej portfelu. Oprócz pieniędzy miała także klucze od domu. Portfela nigdzie nie było, bo jak się okazało został zabrany przez klientkę sklepu, która stała za starszą panią przy kasie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Widząc pozostawiony przy kasie portfel, zamiast poinformować o tym 80-latkę, włożyła go do torby, po czym wyszła ze sklepu i odjechała samochodem.

Ukradła portfel z pieniędzmi w Gubinie

O zdarzeniu poinformowano dyżurnego gubińskiego komisariatu, który zlecił realizację sprawy dzielnicowemu.  Już po kilkunastu minutach od zgłoszenia policjanci zapukali do drzwi mieszkania kobiety. Zaskoczona 49-latka przyznała się do zabrania portfela, twierdząc początkowo, że były w nim tylko klucze.

Czytaj też – Wypadek w centrum Zielonej Góry. Kierująca fordem potrąciła 16-latkę jadącą hulajnogą (ZDJĘCIA)

Dopiero po chwili oddała, że ukradła z portfela ponad 700 zł. Nie potrafiła wytłumaczyć swojego zachowania. Kobieta została doprowadzona do komisariatu na dalsze czynności. Teraz czeka ją sprawa karna. Grozi jej kara do 3 lat więzienia. Portfel wraz z pieniędzmi i kluczami wrócił do 80-latki.