Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Autobus MZK nr 17 od soboty wjedzie na osiedle Przyjaźni w Zielonej Górze

Sprawą zajął się radny Robert Górski. Pomysł zmiany trasy przedstawił prezydentowi miasta Januszowi Kubickiemu.

– Mieszkańcy ulic Francuskiej, Kraljevskiej, Budziszyńskiej i Węgierskiej zyskają linię, która podwiezie ich do domu – mówi z radny Robert Górski, inicjator zmian trasy 17-stki. Od soboty, 2 września na Osiedle Przyjaźni wjedzie autobus MZK nr 17.

Autobus linia 17 dojeżdża na ulicę Francuską, ale tylko do dużego parkingu za Polmozbytem. W głąb Os. Przyjaźni nie wjeżdżał. To było utrudnienie dla mieszkańców. I to się zmieni.

Sprawą zajął się radny Robert Górski. Pomysł zmiany trasy przedstawił prezydentowi miasta Januszowi Kubickiemu. Po akceptacji radny Górski wspólnie z Miejskim Zakładem Komunikacji odbył przejazdy techniczne 12-metrowym autobusem elektryczny. Okazało się, że  elektryczny autobus, bez problemu pokonuje ciasne zakręty i wzniesienia na osiedlu. W dodatku to cichy elektryk.

Na os. Przyjaźni będzie pięć nowych przystanków autobusowych: Francuska, Francuska –  szkoła, Os. Przyjaźni, Kraljevska i Budziszyńska. Zostaną oznaczone logotypem MZK z rozkładem jazdy.

Autobus nr 17 wjedzie na osiedle Przyjaźni

Autobus linii 17 od soboty, 2 września, wjedzie w głąb osiedla. Będzie kursować na trasie Dworzec Główny – Osiedle Przyjaźni – Dworzec Główny. Będzie też specjalny kurs szkolny, który w dni robocze zabierze uczniów z Os. Zacisze oraz Os. Malarzy i dowiezie na ulicę Francuską, gdzie mieści się Szkoła Podstawowa nr 18 i Zespół Szkół Ekologicznych.

Kurs szkolny o godzinie 7:37 wyruszy z ulicy Porzeczkowej. Zatrzyma się przy Agrestowej, Prostej, Wyczółkowskiego, przy Campusie B Uniwersytetu Zielonogórskiego. O 7:47 będzie przy Francuskiej.

Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Eko pol - Poscigi.pl
Fotowoltaika - poscigi.pl