Bezczelnie ukradli kobiecie bardzo dużo pieniędzy. Policja publikuje ich wizerunki (ZDJĘCIA)

Rybniccy śledczy szukają złodziei torebki z samochodu zaparkowanego na parkingu w rejonie Business Center K1 w Rybniku przy ulicy 3 Maja. Sprawcy obserwowali pokrzywdzoną, kiedy wypłacała pieniądze w banku. Wraz z torebką ukradli 21 tys. złotych.

Do kradzieży doszło, 16 sierpnia, tuż przy Business Center K1 w Rybniku przy ulicy 3 Maja. Jak ustalili śledczy, kobieta była obserwowana przez sprawców podczas wypłaty pieniędzy w banku. Kiedy wyszła z placówki i udała się do samochodu, sprawcy podłożyli pod tylne koło pojazdu metalową rurkę, która następnie podczas cofania przebiła oponę. Gdy kobieta wysiadła z samochodu i zaczęła przygotowywać pojazd do wymiany koła, sprawcy, wykorzystując jej nieuwagę, ukradli torebkę, w której było 21 tys. zł, złota bransoletka i telefon komórkowy. Łączna wartości strat to ponad 22 tys. zł.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Złodzieje odjechali volkswagenem passatem koloru srebrny metalik. Kamery monitoringu zarejestrowały zdarzenie. Rybniccy śledczy dążą do ustalenia tożsamości mężczyzn.

Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości lub miejsca pobytu mężczyzn, których wizerunki są widoczne na załączonych zdjęciach. Osoby posiadające informacje w tej sprawie proszone są o kontakt się z dyżurnym komendy w Rybniku pod numerem telefonu 32 429 52 55, wydziałem kryminalnym osobiście, mailowo: [email protected] lub telefonicznie 32 429 52 30. Można także skontaktować się z najbliższą jednostką policji tel. 997 lub wybrać numer alarmowy 112. Policja gwarantuje anonimowość.

Toyota Zielona Góra