Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Burza szalała nad Zieloną Górą

Szalejąca burza i opady deszczu sparaliżowały Zieloną Górę. Zaczęło lać wczoraj o godz. 22.30. Deszcz pozalewał ulice w mieście, wybijały studzienki kanalizacyjne, lawina błotna zablokowała krajową „trójkę” na wysokości os. Pomorskiego. 

Zaczęło padać o godz. 22.30. Co się działo? Od około godz. 23.00 trzy jednostki ochotniczej straży pożarnej wypompowują wodę z bloku przy ul. Zielonogórskiej w Czerwieńsku. Ochotnicy z Raculi wypompowują wodę z piwnicy przy ul. Rekreacyjnej w Drzonkowie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

O godz. 23.17 strażacy zaczęli wypompowywać wodę z bloku przy ul. Kopernika w Zielonej Górze.

Godz. 23.30 – zalane są ulice Batorego i Zjednoczenia. Praktycznie nie da się nimi przejechać. Woda wdziera się na szpitalny oddział ratunkowy w Zielonej Górze. Są tam już strażacy.

Woda zalała ulicę Turystyczną w Przylepie oraz garaże przy ul. Budowlanych w Zielonej Górze. Strażacy pompują wodę również z ul. Podolskiej w Raculi. W Cigacicach na drodze leży powalone drzewo. Woda zalała również ul. Sulechowską w Zielonej Górze.

W Drzonkowie dodatkowo wybuchł pożar dobudówki. Na miejscu jest jedna jednostka straży z Zielonej Góry.

W Kargowej na ul. Zamieście z efektami burzy walczą cztery jednostki ochotniczej straży pożarnej.

Od godz. 23.50 pompowanie wody trwa na ulicach Kolejowej 17 i Słonecznej 6 w Starym Kisielinie.

Wodę strażacy wypompowywali również około godz. 1.00 z budynków przy ulicach Sasankowej, Bema, Wilhelma Pluty i Zagłoby w Zielonej Górze.

Ulewa spowodowała obsunięcie się skarpy na krajowej „trójce” na wysokości os. Pomorskiego. Wyglądało to jak lawina błotna. Droga została zamknięta na czas usunięcia błota z asfaltu.

Pozalewane zostały ulice w Zielonej Górze. Po północy nie dało się przejechać ulicami Batorego i Dworcową. Woda wlewała się do samochodów przez progi. W wielu miejscach miasta wybijało studzienki kanalizacyjne.

Około godz. 0.30 woda zalała kościół przy ul. Poznańskiej w Zielonej Górze. Tam również konieczne było pompowanie.

O godz. 4.00 strażacy wypompowywali wodę z domu w Klępinie przy ul. Krótkiej. Kilka minut wcześniej usuwali drzewo powalone na drogę w Czerwieńsku na ul. Zielonogórskiej koło gimnazjum.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl