Toyota Zielona Góra

Chwile grozy. Młody mężczyzna chciał skoczyć z wysokiego wiaduktu (ZDJĘCIA)

Chwile grozy. Młody mężczyzna chciał skoczyć z wysokiego wiaduktu w Łagowie

Zdesperowany mężczyzna stał na krawędzi wiaduktu w Łagowie i groził, że skoczy. Na szczęście policjantom udało się go powstrzymać od desperackiego kroku i trafił pod opiekę lekarzy.

Wszystko wydarzyło się w niedzielę, 7 listopada, wieczorem w Łagowie. Około 20-letni mężczyzna pojawił się jest na wysokim wiadukcie. Chciał skoczyć.

Na miejsce pilnie wysłano patrol świebodzińskiej policji. – Policjanci błyskawicznie odnaleźli desperata, który oświadczył, że skoczy, jeśli podejdą, bo jego życie straciło sens – mówi asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

Sytuacja na miejscu była dramatyczna. Policjanci skutecznie wciągnęli mężczyznę w rozmowę. Jednocześnie jeden z nich zaczął się powoli zbliżać od desperata.

Kiedy był już blisko, błyskawicznie doskoczył do mężczyzny. – Złapał go i odciągnął od krawędzi wiaduktu – mówi asp. Ruciński.

Mężczyznę sprowadzono na dół, a następnie przekazano pod opiekę lekarską. – Młody człowiek był w bardzo trudnym stanie emocjonalnym, nie potrafił opanować łez – mówi asp. Ruciński.

W życiu każdego człowieka pojawiają się zarówno te lepsze jak i gorsze chwile. Różni ludzie, w różny sposób je przeżywają i sobie z nimi radzą. Czasami, tych złych momentów jest więcej, nawarstwiają się problemy i przestajemy radzić sobie z emocjami. W takich chwilach, niestety, część osób decyduje się na drastyczne kroki. Usiłują odebrać sobie życie.

Pamiętajmy, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Korzystaj też z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak m.in.:

116 123 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00

116 111 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

800 121212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl