Toyota Zielona Góra

Ciężarówki i busy pod okiem drogówki

Policjanci wschowskiej drogówki w ramach codziennych kontroli sprawdzają nie tylko pojazdy osobowe, ale również ciężarowe oraz busy. Celem policyjnych działań jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości w wykonywaniu transportu drogowego osób, rzecz oraz zwierząt.

Wschowska drogówka monitorując stan bezpieczeństwa w powiecie wschowskim sprawdza ciężarówki i busy. Celem kontroli jest ujawnianie kierowców, którzy postanowili ruszyć w trasę po wcześniejszym spożyciu alkoholu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Wyeliminowanie lekkomyślnych kierowców, którzy poruszają się pojazdami ciężarowymi bądź busami, których stany techniczne bardzo często nie spełniają norm i stanowią realne zagrożenie na drogach nie tylko dla samego kierowcy, ale również dla pozostałych uczestników ruchu drogowego – mówi kom. Maja Piwowarska, rzeczniczka wschowskiej policji. Mundurowi przyglądają się sposobom przewożenia ładunków, w tym ich mocowaniu.

W przypadku tego rodzaju pojazdów wschowscy specjaliści ruchu drogowego przyglądają się bardzo istotnej kwestii, a mianowicie czasowi pracy kierowcy.

Uwadze mundurowych nie umkną kierowcy, którzy w trakcie swojej podróży przekraczają dozwolone prędkości w szczególności w obszarach zabudowanych oraz ci, którzy popełniają pozostałe wykroczenia drogowe.