Cios w narkobiznes. Zatrzymany diler, który miał narkotyki warte 800 tys. zł (FILM, ZDJĘCIA)

Niemal 33 tysiące tabletek ecstasy o łącznej wadze 15 kilogramów wartych 800 tys. zł i 2 kg innych substancji, które poddane zostaną badaniom zabezpieczyli policjanci zwalczający przestępczość narkotykową komendy wojewódzkiej w Gorzowie. Zatrzymano młodego gorzowianina. Usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków i może spędzić za kratkami nawet 12 lat.

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową komendy wojewódzkiej w Gorzowie w wyniku działań operacyjnych, które prowadzili od kilku miesięcy, ustalili osobę, która mogła zajmować się handlem znacznymi ilościami narkotyków. Do realizacji policjanci byli dobrze przygotowani. Na początku listopada policjanci w rejonie Gorzowa zatrzymali do kontroli kierującego autem osobowym. – To właśnie ten zmotoryzowany typowany był przez policjantów kryminalnych i dochodzeniowo-śledczych jako osoba mogąca posiadać znaczne ilości narkotyków – mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Mężczyzna był całkowicie zaskoczony zatrzymaniem. W pomieszczeniu, w którym później policjanci prowadzili dalsze czynności znaleźli oni blisko 33 tysiące tabletek ecstasy oraz 2 kg innych substancji, które poddane zostaną profesjonalnej ekspertyzie, aby dokładnie poznać ich skład. – Łączna waga zabezpieczonych narkotyków to ponad 15 kg – wylicza nadkom. Maludy. Narkotyki mogły pochodzić z krajów Europy Zachodniej. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzut związany z udziałem w handlu znacznymi ilościami narkotyków. Grozi mu za to kara do 12 lat więzienia.

Polecane  SULECHÓW Złodziej ukradł telefon na zakupach w sklepie i sprzedał go swojemu szwagrowi

Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest przez policjantów z wydziału dochodzeniowo-śledczego, a nadzorowane przez gorzowską prokuraturę okręgową. – Ustalenia dotyczą również tego, czy wcześniej część narkotyków nie została już wprowadzona na rynek oraz kto potencjalnie mógł je nabyć – mówi nadkom. Maludy. Sprawa jest rozwojowa. Nie wykluczone są dalsze zatrzymania.

Langner odszkodowania
Reklamy