Toyota Zielona Góra

Dramat. Nie żyje półroczne niemowlę. Zatrzymani rodzice i ich znajomy. Co wydarzyło się w domu?

Do dramatu doszło w środę, 17 sierpnia, w Starym Strączu koło Sławy. W jednym z domów zmarło pół roczne dziecko. Wschowska policja zatrzymała rodziców maluszka oraz właściciela domu.

Do jednego z domów do swojego półrocznego dziecka rodzice wezwali karetkę pogotowia ratunkowego. Medycy przyjechali, ale dziecko zmarło. Na miejsce została wezwana wschowska policja.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Rodzice dziecka oraz właściciel domu zostali zatrzymani – mówi prokurator Ewa Antonowicz, rzeczniczka zielonogórskiej prokuratury okręgowej.

Ciało maluszka do sekcji

Śledczy ustalaj co wydarzyło się w domu. Wiadomo, że na ciele niemowlęcia nie było żadnych widocznych śladów. Decyzją prokuratora zwłoki niemowlaka zostały zabezpieczone do sekcji. – Sekcja zostanie przeprowadzona w czwartek, 18 sierpnia – mówi prokurator Antonowicz. Ma ona dać odpowiedź na przyczynę śmierci niemowlaka.

Nieścisłości w zeznaniach

Trwa ustalanie szczegółów oraz okoliczności w jakich doszło do śmierci dziecka. Jak ustaliliśmy w zeznaniach zatrzymanych są pewnie nieścisłości, które muszą wyjaśnić śledczy. Wiadomo też, że rodzice niedawno wynajęli mieszkanie w domu w Starym Strączu.