Samochody.pl - poscigi.pl

Dzielnicowy ze Zbąszynka wicemistrzem Polski w kolarstwie przełajowym

Dzielnicowy ze Zbąszynka Filip Pendrak wicemistrzem Polski w kolarstwie przełajowym.

Mł. asp. Filip Pendrak jest dzielnicowym w przywróconym posterunku policji w Zbąszynku. W czasie wolnym, ale i w służbie wielokrotnie jeździ rowerem. Dzięki temu utrzymuje doskonałą kondycję fizyczną i sięga po sportowe trofea. W sobotę, 14 stycznia, wywalczył tytuł Wicemistrza Polski w kolarstwie przełajowym.

W pracy policjanta dobra kondycja to podstawa, szczególnie w przypadku służących na tak zwanej pierwszej linii. Jednak dbanie o nią, to nie tylko kwestia miejsca pracy. Dla wielu to również pasja. Tym właśnie jest kolarstwo, dla dzielnicowego z posterunku w Zbąszynku mł. asp. Filipa Pendraka.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Dzielnicowy ze Zbąszynka wicemistrzem Polski

– Filip od wielu lat bierze udział w zawodach kolarskich. Jest zdobywcą wielu tytułów w tej dyscyplinie. Teraz może pochwalić się kolejnym – mówi asp. marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

W sobotę, 14 stycznia, Filip wystartował w Mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym, które odbyły się na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. W kategorii Amator 35-39 lat, Filip zajął 2 miejsce. Trasa miała długość 2800 metrów oraz przeszkody w postaci schodów, sekcji piachu, podbiegów, podjazdów i trawersów.

Dzień wcześniej obfite opady deszczu pokryły cześć trasy błotem, co według Filipa tylko „uatrakcyjniło” wyścig. W Mistrzostwach Polski brało udział 620 osób.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl