Ewakuacja pociągu Warszawa-Berlin w Świebodzinie. Na miejscu strażacy i policja. Chodzi o bombę

Do zdarzenia doszło w czwartek, 4 listopada. Na stacji PKP w Kupieninie koło Świebodzina został zatrzymany i ewakuowany pociąg relacji Warszawa-Berlin. Chodzi o możliwość podłożenie ładunku wybuchowego.

Na miejscu trwa akcja strażaków oraz policji. Z pociągu zostało ewakuowanych 74 pasażerów oraz członków obsługi pociągu.

Do działań włączył się burmistrz Świebodzina. – Pasażerowie pociągu zostali umieszczeni w świetlicy nieudostępnionej przez burmistrza Świebodzina – mówi st. kpt. Dariusz Szymura, rzecznik lubuskiej straży pożarnej. Tam dostali ciepłe napoje oraz posiłek.

Pociąg został zatrzymany na stacji po tym jak w środku została znaleziona podejrzana walizka. Po ewakuacji pociąg zostanie przeszukany przez pirotechników.

Akcja trwa. – Teren akcji zabezpieczają strażacy – mówi st. kpt. Szymura.

Na miejscu działają już policjanci. Chodzi o znalezienie podejrzanej walizki. – To pociąg międzynarodowy. Musimy zachować wszelkie względy bezpieczeństwa i sprawdzić z co zawiera znaleziona w wagonie walizka – mówi asp. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

Godz. 12.24 W podejrzanej walizce były rzeczy osobiste. – Za chwile pasażerowie wrócą do pociągu i ruszą w dalszą drogę – mówi asp. Ruciński.

Toyota Zielona Góra