Gimnazjalista w szkole miał narkotyki

Policjanci z żagańskiego zespołu ds. nieletnich, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej, przeprowadzili działania z użyciem psa do tropienia narkotyków. Podczas działań prowadzonych na terenie powiatu żagańskiego u gimnazjalisty ujawniono środki odurzające.

Akcja została przeprowadzona 30 listopada. Żagańscy policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii, wspólnie z przewodnikiem psa do tropienia narkotyków i funkcjonariuszami Straży Granicznej prowadzili w gimnazjum na terenie powiatu żagańskiego, działania pn. „Szkoła bez narkotyków”. Działania przeprowadzono na wniosek dyrekcji szkoły, w związku z podejrzeniami dotyczącymi rozprowadzania zabronionych substancji na terenie gimnazjum.

Do działań został użyty pies do tropienia narkotyków ze Straży Granicznej. Pies do tropienia narkotyków zainteresował się plecakiem leżącym w sali lekcyjnej, przy jednej z ławek. Uczeń, do którego należał plecak , próbował uciec ze szkoły i biegnąc korytarzem wyrzucił osiem woreczków, tzw. strunówek, które miał schowane w bieliźnie.

16-latek, który miał przy sobie substancje odurzające, został doprowadzony do komendy w Żaganiu i przesłuchany. Środki odurzające zostały zabezpieczone do dalszych badań laboratoryjnych.

Akta sprawy dotyczące 16-latka zostaną przesłane do rozpatrzenia przez Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl