Samochody.pl - poscigi.pl

Groził nożem, żądał pieniędzy. Został aresztowany na trzy miesiące

Kilkadziesiąt minut od zgłoszenia, tyle wystarczyło słubickim policjantom, aby ustalić i zatrzymać 29 latka, który usiłował dokonać rozboju z użyciem noża. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, za które grozi nawet 12 lat pozbawienia wolności. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło we wtorek (7 lutego) w godzinach wieczorowych w Górzycy. Dyżurny słubickiej Policji otrzymał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112, że pod jednym z marketów, doszło do napaści na klienta sklepu, podczas której, sprawca miał grozić nożem i żądał wydania pieniędzy. Mimo agresji napastnika, zastraszonemu mężczyźnie udało się oddalić i powiadomić Policję.

Dyżurny na miejsce natychmiast skierował najbliższy patrol. Błyskawicznie wykonane ustalenia i dobra znajomość terenu, pozwoliły słubickim policjantom na szybkie poznanie personaliów napastnika oraz dotarcie do miejsca jego ukrycia. W niecałą godzinę od zdarzenia mundurowi, wraz z policjantami z Wydziału Kryminalnego słubickiej komendy, zatrzymali podejrzanego, którym okazał się 29-letni mężczyzna, mieszkaniec tego powiatu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Był on kompletnie zaskoczony wizytą mundurowych. Wykonane ustalenia oraz zebrany materiał dowodowy, skutkowały wystąpieniem do prokuratury o zastosowanie wobec tego mężczyzny, środka zapobiegawczego, jakim jest tymczasowe aresztowanie. Prokurator przychylił się do wniosku Policji i w piątek (10 lutego) postanowieniem sądu, 29-latek trafił na 3 miesiące do aresztu. To tylko początek kary jaką poniesie za swoje zachowanie, ponieważ czyn którego się dopuścił jest zagrożony karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl