II Światowy Zlot Śmigłowców na lotnisku w Przylepie (PROGRAM)

W sobotę, 15 czerwca, na lotnisku w Przylepie odbędzie się II Światowy Zlot Śmigłowców. Uwaga. Lotnisko będzie zamknięte dla samochodów. Będą kursowały autobusy.

Uwaga! LOTNISKO BĘDZIE ZAMKNIĘTE DLA WJAZDU SAMOCHODÓW. Na teren lotniska będzie można dotrzeć wyłącznie pieszo lub rowerem.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Zostanie również uruchomiona specjalna darmowa komunikacja autobusowa kursująca pomiędzy lotniskiem i przystankiem przy CRS oraz Centrum Przesiadkowym. Rozkład jazdy autobusów w galerii.

Skrócony harmonogram:

13:00 – Oficjalne otwarcie II Światowego Zlotu Śmigłowców. Hymn Państwowy w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Żagania.

14:00 – 17:30 – Zawody Śmigłowcowe (konkurencje Heli Races)

16:00 – 16.30 – Pokazy neutralizacji dronów

17:30-18:00 – Ogłoszenie wyników zawodów

18:00 – 19:00 Pożegnanie z lotniskiem – transfery / odloty.

19:00 – Zamknięcie Lotniska.

Zawody będzie można obserwować na żywo oraz na specjalnie przygotowanych telebimach.

Zawodom towarzyszyć będzie wystawa statyczna śmigłowców wojskowych i cywilnych, w tym tak wyjątkowych maszyny jak: Mi-2, Mi-24; W-3PL, SW-4, AW-101, SH-2G, Mi-14, AW-149, Mi- 8,  Mi- 17,  W-3/WA, Mi-17. Oprócz śmigłowców można będzie podziwiać sprzęt wojskowy (Kraby, Rosomaki, Leopardy) oraz skorzystać z wojskowego symulatora skoków spadochronowych.

W wydzielonej strefie zapewniona będzie oferta gastronomiczna i rozrywkowa.

Hasłem przewodnim wydarzenia jest „Śmigłowiec w służbie Państwa”. Historia sportu śmigłowcowego sięga 1965 roku i wywodzi się z wojska, z akcji poszukiwawczo-ratowniczych. Organizator zwraca uwagę nie tylko na sportową rywalizację, ale realizuje również działania uwrażliwiające na zagadnienia, które winny istnieć́ w świadomości społeczeństwa, takie jak rola śmigłowców w zakresie obronności państwa, ratownictwa, rola patrolowa, transportowa, ratownictwo i ochrona zdrowia, życia, bezpieczeństwa, pielęgnowanie tradycji lotniczych, propagowanie wiedzy i umiejętności lotniczych w społeczeństwie.

Rozkład jazdy autobusów