Toyota Zielona Góra

Jak szalony uciekał policji, spowodował kolizję. 28-letniemu recydywiście grozi nawet 15 lat więzienia (FILM)

28-latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Przed sądem stanie 28-latek, który usłyszał cztery zarzuty. Mężczyzna został zatrzymany po pościgu prowadzonym przez dzielnicowych krośnieńskiej komendy. Na koniec spowodował groźne zderzenie. Wcześniej ukradł paliwo ze stacji benzynowej. W samochodzie którym uciekła miał znaczną ilość narkotyków. Za ten czyn będzie odpowiadał w warunkach recydyw. Grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w marcu br. 28-latek po zatankowaniu benzyn nie zapłacić za paliwo tylko uciekł w kierunku Świebodzina. Dzielnicowi zaczęli szukać złodzieja. W miejscowości Radnica ich uwagę zwrócił nadjeżdżający citroen berlingo, do którego przyczepione były dwie różne tablice rejestracyjne.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Funkcjonariusze zawrócili za nim i po włączeniu sygnałów błyskowych i dźwiękowych ruszyli za nim w pościg – mówi kom. Justyna Kulak, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

Kierujący citroenem uciekał jak szalony w kierunku Sycowic. Informacja o kierunku ucieczki przekazana została dyżurnemu komendy w Świebodzinie.

Mężczyznę ucieczkę zakończył w miejscowości Sycowice, gdzie spowodował kolizję, a następnie porzucając auto usiłował uciec pieszo do najbliższych zabudowań. Tuż za nim ruszyli dzielnicowi, zatrzymując go.

Uciekinier to recydywista

Pomocy w doprowadzeniu mężczyzny do radiowozu udzielił były policjant krośnieńskiej komendy Marcin Fligier, a także policjanci świebodzińskiej jednostki, którzy wykonali dalsze czynności w sprawie kolizji.

Podczas przeszukania samochodu, mundurowi znaleźli w aucie różnego rodzaju narkotyki. Okazał się, że uciekinier ma też dożywotni zakaz prowadzenia.

Zaraz po zatrzymaniu 28-latek został aresztowany. W areszcie przebywa do chwili obecnej. Akta sprawy wraz z aktem oskarżenia wpłynęły już do sądu. Mężczyzna odpowie za kradzież paliwa wartości ponad 1,3 tys. zł, ucieczkę policji, złamanie sądowego zakazu kierowania i posiadanie znacznej ilości narkotyków. Będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra