Toyota Zielona Góra

Jasiu nie oddamy cię ciemności

Zielonogórskich policjantów we wtorek, 18 października, odwiedzł wyjątkowy gość, Jaś Piórkowski z Nowej Soli.

Zielonogórskich policjantów we wtorek, 18 października, odwiedzł wyjątkowy gość, Jaś Piórkowski z Nowej Soli. Policjanci i pracownicy zielonogórskiej komendy zebrali kolejną partię nakrętek, które przekazali mamie Jasia przyłączając się do akcji „Jasiu nie oddamy Cię ciemności”.

– Zielonogórscy policjanci zawsze chętnie włączają się w działania charytatywne czy akcje społeczne – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Od kilku lat zbierają także w komendzie nakrętki, które przekazywane są na różne cele. Tym razem postanowili przekazać wszystkie zebrane przez ostatnie miesiące nakrętki Jasiowi Piórkowskiemu z Nowej Soli.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Historię Jasia Piórkowskiego znamy z relacji nowosolskich policjantów, który wspierają chłopca i jego bliskich w staraniach o uratowanie wzroku – mówi podinsp. Barska. 6-latek choruje na trakcyjne odwarstwienie siatkówki lewego oka, silny astygmatyzm i postępującą wadę prawego oka. Potrzebne są fundusze na ciągłą rehabilitację, na którą rodzice jeżdżą z chłopcem do odległego Poznania.

We wtorek Jaś razem z mamą przyjechał do Zielonej Góry, obejrzał pokaz tresury policyjnych psów, spotkał się z policjantami i tygrysem LUPO. Miał okazję posiedzieć w policyjnym radiowozie oraz na policyjnym motocyklu. Jaś jest bardzo radosnym dzieckiem i wszystko go interesowało. Mimo swojej choroby jest dzielny i stara się czerpać z życia jak najwięcej – wszyscy powinniśmy się tego uczyć od Jasia.

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Bank BZ WBK

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “1239 pomoc dla Jasia Piórkowskiego”

Można także przekazać 1 proc. podatku na rehabilitację Jasia:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243 oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “1239 pomoc dla Jasia Piórkowskiego”

Reklama pościgi