HACK YOUR FUTURE - Najbardziej kreatywny event tego lata!

Jechał pijany bez prawa jazdy. Stanie przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna

Policjanci prewencji z Gubina zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena, który zlekceważył decyzję starosty o cofnięciu uprawnień, a do tego wsiadał za kierownicę mając blisko promil alkoholu. Pojazd, którym kierował, nie miał aktualnych badań technicznych i polisy ubezpieczeniowej.

W czwartek, 6 stycznia, policjanci z patrolówki w Gubinie w miejscowości Bierzyce (gmina Gubin) zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Już w trakcie rozmowy wiadomo było, że mężczyzna nie będzie mógł kontynuować jazdy jako kierowca. Był pijany. Wydmuchał promil alkoholu. Nie było to jedyne jego przewinienie.

Po sprawdzeniu 50-latka w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że nie ma prawa jazdy, ponieważ w jego sprawie została wydana decyzja o cofnięciu uprawnień. 

Ponadto z uwagi na zastrzeżenia jakie były do samochodu, policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny. Pojazd nie miał aktualnych badań technicznych oraz ubezpieczenia OC.

Dalsze decyzje w sprawie mieszkańca powiatu żarskiego podejmie sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do lat 2 więzienia, natomiast za wykroczenia kara grzywny.

Eko pol - Poscigi.pl