Już wiadomo, kto przejechał przez środek ronda w Sulechowie. 18-letni kierowca został ukarany przez policję (FILM)

Kierowca audi został już ustalony przez sulechowską policję.

1200 złotych mandatu i 10 punktów otrzymał kierujący audi, który jadąc z nadmierną prędkością nie opanował pojazdu i przejechał na wprost przez rondo Piłsudskiego w Sulechowie. To młody i niedoświadczony kierujący, który swoim zachowaniem spowodował zagrożenie.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Sulechowie złożyli zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia przez kierującego audi, który w  piątek, 6 stycznia,  wieczorem przejechał przez rondo Piłsudskiego w Sulechowie na wprost, niszcząc świąteczne dekoracje.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na podstawie przekazanych nagrań z monitoringu miejskiego, sulechowscy policjanci ustalili numer rejestracyjny pojazdu i dotarli do kierującego, którym okazał się 18-letni mieszkaniec Sulechowa.

Przejechał przez środek ronda w Sulechowie

W związku niedostosowaniem prędkości do warunków ruchu oraz spowodowaniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjant prowadzący postępowanie ukarał kierującego mandatem w wysokości 1200 złotych, a ponadto na jego konto trafiło dodatkowo 10 punktów karnych.

Na nagraniu widać w oddali pieszego, który widząc co dzieje się na drodze zaczyna uciekać. Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.

Toyota Zielona Góra