Kierowca mercedesa dostał ataku padaczki i uderzył w ścianę kamienicy w Zielonej Górze (ZDJĘCIA, FILM)

Do zdarzenia doszło we worek, 27 października, na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej i Lwowskiej. Kierujący mercedesem zjechał z drogi i uderzył  w ścianę kamienicy. Mężczyzna dostał ataku padaczki w czasie jazdy i trafił do szpitala.

Kierujący mercedesem jechał ul. Wrocławską z kobietą i dzieckiem w kierunku centrum miasta. Nagle samochód zjechał na lewą stronę jezdni i po chwili nagle skręcił ostro w prawo. Mercedes wjechał na chodnik i uderzył w ścianę kamienicy.

Wszystko widział naczelnik zielonogórskiej drogówki  asp. sztab. Andrzej Gramatyka. – Naczelnik natychmiast ruszył w kierunku mercedesa – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze. Szef zielonogórskiej drogówki podbiegł do samochodu i zaczął sprawdzać co dzieje się z kierowcą.

Okazało się, że mężczyzna najprawdopodobniej dostał ataku padaczki w czasie jazdy. Wtedy zareagowała jadąca z nim kobieta. Chwyciła kierownicę mercedesa i skręciła tak, żeby nie uderzyć w samochód i nie wjechać na skrzyżowanie.

Kiedy ostro skręciła mercedes wjechał na chodnik, na którym na szczęście nie było pieszych. – Naczelnik drogówki był cały czas przy mężczyźnie, który co chwilę tracił i odzyskiwał przytomność – mówi podinsp. Stanisławska.

Na miejsce dojechała ekipa karetki pogotowia ratunkowego, która zabrała kierowcę mercedesa do szpitala.

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku poscigi.pl i twórz z nami portal poscigi.pl

Zostań kierowcą bolta
Fotowoltaika