Asp. Katarzyny Matusiak i st. post. Wioletty Blatkiewicz ściągnęły kobietę z zewnętrznej strony wiaduktu, która w każdej chwili mogła skoczyć na jadące samochody.
Do zdarzenia doszło, 6 sierpnia. Dyżurny gorzowskiej policji dostał informacje o kobiecie, która chodzi po zewnętrznej stronie wiaduktu przebiegającego nad trasą S3. Na miejsce interwencji natychmiast wyjechały policjantki z drogówki.
Mundurowe po przybyciu na miejsce zauważyły na wiadukcie kobietę, która znajdowała się za barierką. – Z uwagi na dynamiczną sytuację policjantki natychmiast nawiązały rozmowę z kobietą, jednocześnie weszły za barierki i wykorzystując moment złapały kobietę i ściągnęły z wiaduktu – mówi nadkom. Magdalena Ziętek z biura prasowego zielonogórskiej policji.
Kobieta trafiła pod opiekę specjalistów. Tylko dzięki błyskawicznemu i sprawnemu działaniu policjantek udało się pomóc kobiecie. – Gdyby pomoc nie przyszła na czas, mogłoby dojść do wielkiej tragedii – mówi nadkom. Ziętek.
To nie pierwszy raz, kiedy mundurowi ratują czyjeś życie. Motywy działania takich osób są różne i bardzo złożone Kiedy dzieje się coś niepokojącego, zawsze warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy pomogą w rozwikłaniu trudnych sytuacji.
WAŻNE TELEFONY
116 123 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00
116 111 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
800 121212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.
Dodatkowo możesz się skontaktować z Całodobowym Centrum Wsparcia pod numerem telefonu 800 702 222. Pracownicy pełniący dyżur na linii to specjaliści, których celem jest wskazanie drogi wyjścia z sytuacji kryzysowych. Centrum działa cały rok , 7 dni w tygodniu. Anonimową i bezpłatną pomoc można otrzymać przez telefon, czat oraz e- mail.
Pamiętajmy, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.