Kolejny piękny gest w walce z koronawirusem. IV LO w Zielonej Górze dostało 10 nowych laptopów

Firma Perceptus przekazała 10 laptopów dla IV Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze.  Sprzęt został wyposażony w odpowiednie narzędzia niezbędne dla uczniów oraz zabezpieczony oprogramowaniem antywirusowym.

Nowiuteńkie laptopy w piątek, 27 marca, odebrała Agnieszka Makarska, dyrektor IV LO. – Rzeczywistość, w jakiej się znajdujemy, jeszcze do niedawna wydawała się czymś nierealnym. Dziś musimy nauczyć się jak w niej funkcjonować aby chronić nasze społeczeństwo – mówi dyrektor Makarska.  Ministerstwo Edukacji Narodowej dla zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa wprowadziło system nauki zdalnej. – Niestety, w wielu domach brakuje odpowiedniego do nauki online sprzętu, ale nie brakuje ludzi chętnych do pomocy – mówi A. Makarska.

Z inicjatywą pomocy wyszła firma Perceptus. Przekazał IV LO dziesięć nowoczesnych laptopów. Sprzęt został wyposażony w odpowiednie narzędzia niezbędne dla uczniów oraz zabezpieczony oprogramowaniem antywirusowym. Perceptus z siedzibą w strefie w Kisielinie od wielu lat stawia na młodych ludzi organizując programy edukacyjne, staże, praktyki czy stanowiska pracy. – Jesteśmy firmą informatyczną. Nikt z nas nie potrafi uszyć maseczek, nie mamy też zapasów rękawiczek czy specjalnych fartuchów, ale chcemy pomóc – mówi Jacek Starościc, prezes Perceptus.  Firma chciała pomóc młodzieży w obecnym kryzysie.  – Postanowiliśmy przekazać laptopy, żeby chociaż w pewnej części ułatwić pracę nauczycielom i uczniom. Każdy z nas toczy dzisiaj walkę o przetrwanie. Jedyne co nam może pomóc ją przetrwać to działanie razem i wspieranie tych, którzy najbardziej tego potrzebują – mówi J. Starościc.