Toyota Zielona Góra

Kompletnie pijani matka i ojciec opiekowali się maleńkim dzieckiem

Policjanci w Żmudzi (woj. lubelskie) zatrzymali dwoje mieszkańców gm. Leśniowice, którzy pijani opiekowali się niespełna rocznym dzieckiem. Policjantów o pomoc w interwencji poprosił pracownik opieki społecznej, który odwiedził rodzinę.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 1 lipca. Dyżurny komendy w Żmudzi dostał zgłoszenie o sprawowaniu opieki nad niespełna rocznym dzieckiem przez pijanych rodziców. Policję zaalarmował pracownik opieki społecznej, który tego dnia odwiedził rodzinę.

37-latka wydmuchała ponad 2 promile alkoholu, a 50-letni mężczyzna blisko 1,5 promila. W takim stanie opiekowali się niespełna rocznym dzieckiem. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnych rodziców. Na szczęście dziecku nic się nie stało i zostało przekazane pod opiekę rodziny zastępczej.

We wtorek, z  udziałem zatrzymanych, będą wykonywane dalsze czynności procesowe. Policjanci ustalają czy narazili dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat więzienia.