Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Kompletnie pijany 25-latek mazdą uderzył w słup i wypadł z drogi

Za kierowanie po pijanemu kierowcy grozi kara do dwóch lat więzienia, grzywna do 30 tys. zł i nawet dożywotni zakaz prowadzenia.

Kompletnie pijany 25-latek mazdą uderzył w słup i wypadł z drogi koło Kożuchowa. Dodatkowo okazało się, że nigdy nie miał prawa jazdy. Teraz grozi mu kara do dwóch lat więzienia oraz nawet dożywotni zakaz prowadzenia.

Wszystko wydarzyło się w sobotę, 23 grudnia, około godziny 12.30. Dyżurny nowosolskiej komendy policji dostał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. Kierujący uderzył w słup. Na miejsce szybko dojechał patrol z komisariatu w Kożuchowie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci zobaczyli rozbitą mazdę na poboczu oraz uszkodzony słup energetyczny. Kierujący z pasażerem stali obok. – Od kierowcy policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący był pijany – mówi asp. Justyna Sęczkowska-Sobol, rzeczniczka policji w Nowej Soli.

Kożuchów. Pijany mazdą uderzył w słup

Kierowca mazdy był kompletnie pijany. Wydmuchał niemal dwa promile alkoholu. Jadąc w takim stanie wpadł w poślizg. Mazda uderzyła w słup energetyczny i wpadła do rowu. Mężczyzna został zatrzymany. Dodatkowo pobrano mu krew do badań.

Podczas sprawdzania mężczyzny okazało się, że nigdy nie miała prawa jazdy. Kierujący został przesłuchany. Usłyszał zarzut. 25-latek przyznał się do winy.

Za kierowanie po pijanemu grozi mu kara do dwóch lat więzienia, grzywna do 30 tys. zł i nawet dożywotni zakaz prowadzenia. – Nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia. O jego losie zadecyduje sąd – mówi asp. Sęczkowska-Sobol.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl