Toyota Zielona Góra

Kompletnie pijany 62-latek ciągnikiem kosił trawę na poboczu drogi. Po chwili dachował (ZDJĘCIA)

Kompletnie pijany 62-latek ciągnikiem kosił trawę na poboczu drogi.

W piątek, 14 października, patrol wschowskiej drogówki na drodze krajowej nr 12 ze Wschowy do Jędrzychowic zauważył przewrócony leżący w rowie ciągnik. Policjanci spostrzegli wychodzącego z pojazdu mężczyznę. 62-letni traktorzysta był kompletnie pijany. Wydmuchał prawie dwa promile alkoholu. Wcześniej kosił trawę na poboczu.

Patrol ruchu drogowego wschowskiej policji monitorujący stan bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 12 zauważył przewrócony ciągnik rolniczy, który swoją jazdę zakończył w przydrożnym rowie. Policjanci postanowili sprawdzić co się wydarzyło.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Podjeżdżając do pojazdu zauważyli wychodzącego z niego mężczyznę. – Kierowca ciągnika oświadczył policjantom, że wykonywał prace polegające na koszeniu trawy na poboczu – mówi nadkom. Maja Piwowarska, rzeczniczka wschowskiej policji.

Pijany 62-latek dachował ciągnikiem

Na szczęście 62–letniemu traktorzyście nic się nie stało. Mężczyzny był za to kompletnie pijany. 62–latek wydmuchał prawie dwa promile alkoholu. Traktor został wyciągnięty z rowu i zabezpieczony. 62-latek stracił prawo jazdy.

Wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia nawet na 15 lat i grzywna do 30 tys. zł.  

Toyota Zielona Góra