Koronawirus. Litwini protestują na granicy w Świecku. Korek ma 20 kilometrów. Na miejscu konsul

Litewscy kierowcy samochodów osobowych protestują na granicy w Świecku. Chcą wrócić do domów przez Polskę. Blokują drogę do granicy. Korek ma 20 kilometrów długości. Na miejscu jest konsul, który prowadzi negocjacje.

Litwini chcą, żeby przez granicę przejechały samochody osobowe. Są oburzeni, że w konwoju jada tylko busy. Dlatego zablokowali drogę do granicy. Na miejsce dojechał konsul, który zajął się negocjacjami. Na miejscu jest policja i straż graniczna. Sytuacja jest ciężka.

Wcześniej, mimo zamknięcia granicy Polski dla cudzoziemców, zdecydowano się wpuścić do kraju kierowców busów z Litwy, Łotwy oraz Estonii. Na obecna chwilę został zblokowany MOP Sosny i kierowcy nie mogą się tam zatrzymywać. – Wszystkie osoby zostały przebadane pod kątem temperatury ciała. Nie ma żadnych zastrzeżeń – mówi mjr Joanna Konieczniak, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim. Od kierowców pobierane są wszelkie dane wraz z miejscem docelowym podróży. Dwa konwoje już wyruszyły.