Koronawirus w Polsce. Policja ostrzega przed oszustami. Sprzedają amulety i cudowne środki

Policjanci przestrzegają przed oszustami, którzy wykorzystując epidemię koronawirusa oferują środki mające rzekomo cudowne właściwości i zwalczające wirusa. Oferują je w internecie lub podszywają się pod instytucje i organizacje mające na celu zwalczanie i zapobieganie szerzeniu się wirusa czy też zajmujące się jego leczeniem.

Policjanci dostali sygnały o przypadkach oszustw związanych z koronawirusem. W sieci pojawiły się oferty sprzedaży środków, m.in. amuletów czy cudownych herbatek, które mają rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa lub w przypadku zarażenia spowodować cudowne ozdrowienie. Problem dotyczy nie tylko nieuczciwych sprzedawców ale i podszywania się pod służby sanitarne, ministerstwo zdrowia oraz inne instytucje i organizacje, które walczą z rozprzestrzenianiem się i szerzeniem koronawirusa.

Odnotowano przypadki nieuczciwych ofert i rozpowszechniania nie tylko w internecie, nieprawdziwych informacji dotyczących właśnie ewentualnych metod leczenia tego wirusa. Policjanci przestrzegają przed tego typu oszustami. Nie dajmy się oszukać, nie kupujmy cudownych środków mających nas rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa czy nagle uzdrowić. Nie wpuszczajmy takich osób do swoich domów i o każdym tego typu przypadku natychmiast informujmy policję.