Koszmar na ekspresówce. Nie żyją trzy osoby, czwarta walczy o życie

Na drodze ekspresowej S7 w pobliżu węzła Nidzica Południe kierujący osobową skodą najechał tył naczepy pojazdu ciężarowego stojącego na pasie awaryjnym. Skodą podróżowały 4 osoby – 3 z nich zginęły na miejscu, a 1 w stanie ciężkim trafiła do szpitala.

Nidziccy policjanci wyjaśniają pod nadzorem prokuratora szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, do którego w niedzielę, 27 lipca, 2025 rok, około godz. 4:00 na drodze ekspresowej S7 w pobliżu węzła Nidzica Południe.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Skoda, jadąc w kierunku Warszawy najechał na tył naczepy pojazdu ciężarowego stojącego na pasie awaryjnym. Pojazdem osobowym podróżowały 3 osoby dorosłe i 13-letnie dziecko. To mieszkańcy województwa mazowieckiego. Na skutek zderzenia wszyscy dorośli ponieśli śmierć na miejscu, natomiast 13-letnia dziewczynka w stanie ciężkim została przetransportowana do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali nidziccy policjanci, straż pożarna i zespół ratownictwa medycznego. Na czas prowadzenia czynności, droga ekspresowa S7 w kierunku Warszawy była zablokowana, a ruch odbywał się wyznaczonym objazdem. Teraz funkcjonariusze będą wyjaśniali szczegółowe przyczyny i okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego.