Samochody.pl - poscigi.pl

Kradł w marketach, ukradł torebki, płacił kradzionymi kartami. 26-latek trafił za kraty

26-latek był już karany za podobne przestępstwa. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który dokonał kilku kradzieży sklepowych oraz dokonanie płatności za pomocą skradzionych kart płatniczych. Podczas próby wylegitymowania, mężczyzna zaczął uciekać. Został zatrzymany po pościgu. Naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza. 26-latek został tymczasowo aresztowany.

Policjanci żagańskiej patrolówki podczas zauważyli mężczyznę, który przypomniał im osobę typowaną przez funkcjonariuszy dochodzeniowo-śledczych, która miała dokonać licznych kradzieży. W momencie, kiedy postanowili wylegitymować mężczyznę, tan na ich widok zaczął uciekać. – Został zatrzymany w bezpośrednim pieszym pościgu – mówi sierż. sztab. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik policji w Żaganiu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W trakcie zatrzymania mężczyzna naruszył nietykalność cielesną policjanta. Policjanci potwierdzili tożsamość zatrzymanego. Ustalili, że to 26-letni mieszkaniec Żagania.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie ośmiu zarzutów, dotyczących kradzieży sklepowych, oraz kradzieży torebki i portfela z pieniędzmi, dokumentów oraz kart płatniczych.

Przy użyciu kart mężczyzna kilkukrotnie dokonał kradzieży z włamaniem, płacąc za zakupione artykuły. Usłyszał również zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjanta podczas i w związku z wykonywanymi przez niego czynnościami służbowymi.

26-latek był już karany za podobne przestępstwa. Mężczyźnie grozi  kara do 5 lat więzienia. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował złodzieja tymczasowo na trzy miesiące.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Poscigi.pl - pomoc drogowa Eko pol - Poscigi.pl