Kradzione audi warte około 100 tys. stało na posesji. Zatrzymano 44-latka

fot. Lubuska policja

Dzięki współpracy z Polsko-Niemieckim Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku oraz policjantów kryminalnych z gorzowskiej policji odzyskano ukradzione w Niemczech audi A3 warte niemal 100 tys. złotych. Do sprawy zatrzymano 44-letniego mieszkańca powiatu gorzowskiego.

W poniedziałek, 14 października, dyżurny gorzowskiej komendy dostał informację z Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku o tym, że kilka dni wcześniej na terenie Niemiec zostało ukradzione audi A3 warte około 100 tys. zł.

Dyżurny informację przekazał kryminalnym oraz śledczym. – Doświadczenie, dobra znajomość terenu, a także szereg ustaleń i podjętych czynności operacyjno-rozpoznawczych przyczyniły się do odzyskania luksusowego auta – mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji. Pojazd odnaleziono na jednej z posesji w Gorzowie. Odzyskane auto zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu.

Polecane  Mała sarna zaklinowała się w ogrodzeniu. Na ratunek przyszli strażacy

Policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny pojazdu. Zabezpieczone przez ekspertów z laboratorium ślady zostaną poddane szczegółowej analizie, i wykorzystane w prowadzonym postępowaniu.  Do sprawy zatrzymano 44-letniego mieszkańca powiatu gorzowskiego. Podejrzany został już przesłuchany i usłyszał zarzut paserstwa. – Śledczy prowadzący postępowanie sprawdzą również, czy podejrzany ma na swoim koncie inne podobne przestępstwa – podkreśla nadkom. Maludy.

Langner odszkodowania