Samochody.pl - poscigi.pl

Krosno Odrzańskie. Nowe oszustwo. Tym razem na pracownika portalu akcyjnego

Oszuści nie odpuszczają i szukają różnych możliwości dotarcia do osób, które później są okradane. Tym razem podszyli się pod pracownika portalu aukcyjnego i wypłacili z konta bankowego mieszkańca okolic Krosna Odrzańskiego ponad 6 tysięcy złotych.

Mieszkaniec powiatu krośnieńskiego, po tym jak na swoim koncie portalu aukcyjnego wystawił na sprzedaż monitor, otrzymał wiadomość sms z informacją, że został sprzedany. Żeby potwierdzić transakcję musi kliknąć w podany w wiadomości link.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Po wejściu w niego, wyświetliło się zdjęcie ogłoszenia i informacja o konieczności potwierdzania sprzedaży poprzez podanie numeru karty płatniczej. Mężczyzna zastosował się do instrukcji, a chwilę później otrzymał wiadomość z banku o przyznanym kredycie w wysokości 6 tysięcy złotych.

Krosno Odrzańskie. Nowe oszustwo

Po chwili okazało się, że jego konto bankowe oraz karta płatnicza zostały zablokowane. Kilka minut później otrzymał telefon, gdzie bot poinformował go o czterocyfrowym kodzie potwierdzającym sprzedaż, który należy wpisać po wejściu w link.

Mężczyzna wykonał polecenie, po czym pojawił się komunikat o zrealizowaniu transakcji. Gdy chciał ponownie wejść w link, strona była już nieaktywna. Po wizycie w placówce banku okazało się, że zamiast zysku ze sprzedaży, stracił ponad 6 tysięcy złotych.

– Mając powyższą sytuację na uwadze, prosimy o ostrożność podczas transakcji na portalach aukcyjnych. Pamiętaj, że oszuści pojawiają się wszędzie tam, gdzie są pieniądze. Są bezwzględni w dążeniu do celu i tylko od ciebie zależy czy wpadniesz w ich sidła – mówi km. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl