Toyota Zielona Góra

Kto blokował budowę Europejskiego Centrum Elektromobilności w Zielonej Górze! Sensacyjne ustalenia

fot. wiadomoscizg.pl

– To albo niedomówienie albo kłoda rzucona nam pod nogi – komentuje na łamach wiadomoscizg.pl Dariusz Lesicki, zastępca prezydenta miasta. Komentarz dotyczy negatywnej decyzję marszałek Elżbiety Anny Polak w sprawie. utworzenia w Zielonej Górze nowej strefy rozwojowej, w której docelowo ma powstać Europejskie Centrum Elektromobilności.

To sensacyjne ustalenia portalu wiadomoscizg.pl. Władze Zielonej Góry w 2008 roku wskazywały, że na gruntach przy S3 w okolicy os. Pomorskiego, planują utworzyć strefę rozwojową, w której docelowo ma powstać Europejskie Centrum Elektromobilności.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Czy to prawda, że marszałek Elżbieta Anna Polak wydała negatywną opinię, co do budowy strefy ekonomicznej przy S3? Jeśli tak, czy pokaże pan stosowny dokument? Pytanie zostało odczytane na antenie radia Index podczas audycji „Prezydent na 96fm”.  Do teg odniósł się obecny w studiu zastępca prezydenta miasta, Dariusz Lesicki. – To albo niedomówienie, albo kłoda rzucona nam pod nogi – komentował Lesicki.

Wiaodmoscizg.pl publikują negatywną opinię marszałek Elżbiety Anny Polak ws. przygotowania terenu pod utworzenie nowej strefy rozwojowej w Zielonej Górze, w której miasto planuje zrealizować ambitny projekt, czyli budowę Europejskiego Centrum Elektromobilności.

W dokumencie przesłanym do urzędu miasta lubuska marszałek uzasadniała, że nie zgadza się na wycięcie drzew przy trasie S3, ponieważ pełnią one funkcję rekreacyjną i ochronną. Tymczasem, jak tłumaczył Dariusz Lesicki na tym terenie Lasy Państwowe prowadzą regularną gospodarkę leśną i wycięły 10 ha lasu, a w planach jest kolejna duża wycinka. Mówi się nawet o 40 ha.

Portal wiadmoscizg.pl zaznacza, że w miejscu, o który mowa drzewa i tak zostały wycięte. Tym bardziej dziwi uzasadnienie, na które w swojej opinii powołuje się lubuska marszałek. – Tam z ziemi wystają pieńki, jestem ciekawy jaką to spełnia funkcję ochronną. Rekreacyjnie możemy sobie po tych pieńkach poskakać – uciął zastępca prezydenta miasta.

– Niezależnie od poglądów politycznych, ten projekt daje szansę, że nasze dzieci i nasze wnuki będą miały lepszą przyszłość – mówił Lesicki.

Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl