Kto najlepszym dzielnicowym w Zielonej Górze? (ZDJĘCIA)

We wtorek, 16 lipca, w sali konferencyjnej zielonogórskiej komendy miejskiej odbył się I etap turnieju „Dzielnicowy Roku”, w którym uczestniczyli dzielnicowi z komisariatów w Zielonej Górze i Sulechowie.

Turniej odbył się w ramach XII edycji Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”, które objęte zostały honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji .

Konkurs jest istotnym elementem doskonalenia zawodowego dzielnicowych, którzy podczas zmagań muszą wykazać się odpowiednią wiedzą i umiejętnościami praktycznymi, a dodatkowo turniej podkreśla znaczenie służby dzielnicowego, jako policjanta pierwszego kontaktu.

Zwycięzca etapu na szczeblu KMP będzie reprezentował Zieloną Górę w II etapie konkursu, który w województwie lubuskim odbędzie się 19 września w KPP w Międzyrzeczu. Ogólnopolski finał przewidziany jest w dniach 22-25 października w Szkole Policji w Katowicach.

Polecane  Zderzenie trzech samochodów w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)

W Zielonej Górze, w I etapie zawodów, uczestniczyło 26 dzielnicowych, którzy rozwiązywali test wiedzy pod czujnym okiem komisji konkursowej. W tym roku do udziału w komisji zaproszono przedstawiciela Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Zielonej Górze Dorotę Ostrowską. Zawodom przyglądali się również obserwatorzy z Wydziału Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp.