Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Latarnie w Zielonej Górze do czyszczenia

W Zielonej Górze jest ok. 16 tys. latarni. fot. poscigi.pl

W mieście mamy ok. 16 tysięcy latarni. W przypadku tych wysokich ulicznych lamp rzadko dochodzi do zabrudzeń. Natomiast te niższe umieszczony, m.in. w śródmieściu wymagają czyszczenia.

W najbliższych dniach 155 miejskich latarni zostanie dokładnie wyczyszczonych. – Te lampy nie sięgają poza korony drzew, dlatego spadające liście i ptaki mogą je zabrudzić. Miasto zleciło czyszczenie latarni firmie, która się tym zajmuje. Na deptaku będzie jaśniej – mówi radny Andrzej Brachmański, który od lat troszczy się o wygląd starówki.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Zielona Góra Miejskie latarnie zostaną wyczyszczone

Chodzi o okrągłe klosze, które po zmroku oświetlają starówkę na al. Niepodległości od pomnika Bachusa do pl. Bohaterów. Zlokalizowane są tam latarnie typowo parkowe, które są niższe od korony drzew. Ptaki lub spadające liście mogą zabrudzić klosze. 

Urząd miasta co jakiś czas, szczególnie w okresie jesieni sprawdza, w jakim stanie są klosze. O ewentualnych zabrudzeniach informują też mieszkańcy. Mamy dobrą informację, na starówce będzie jaśniej.

Departamentu Zarządzania Drogami do oczyszczenia zakwalifikował ponad 150 brudnych lamp, a co ciekawe w Zielonej Górze jest ok. 16 tys. latarni.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl