Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Lekarz ginekolog zgwałcił 26 pacjentek (ZDJĘCIA)

Do sądu w Zabrzu trafił akt oskarżenia przeciwko ginekologowi, podejrzanemu o zgwałcenie i molestowanie seksualne 26 pacjentek. Lekarz został zatrzymany przez zabrzańskich policjantów w sierpniu ub.r. i tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 20 lat więzienia.

Z policyjnych ustaleń wynika, że do przestępstw seksualnych nmiało dojść w prywatnym gabinecie lekarskim ginekologa w latach 2016-2018. Lekarz został zatrzymany w chwili gdy wyjeżdżał z domu do gabinetu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Zabrzańscy kryminalni w trakcie prowadzonych czynności przeprowadzili oględziny. Śledczy zabezpieczyli m.in. dokumentację medyczną i laptopy.

Lekarz jest podejrzany o zgwałcenie, a także molestowanie seksualne 26 pacjentek. Na czas trwającego postępowania, decyzją zabrzańskiego sądu, 50-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Ponadto zastosowano zakaz wykonywania zawodu lekarza ginekologa, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi oraz poręczenie majątkowe.

Na poczet przyszłych kar i zadośćuczynienia dla pokrzywdzonych zabezpieczono dwa samochody i gotówkę. Łączna wartość zabezpieczonego mienia to 90 tys. zł.

Podejrzany cały czas przebywa w areszcie. Do Sądu Rejonowego w Zabrzu właśnie trafił akt oskarżenia przeciwko lekarzowi. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 20 lat więzienia.  Lekarz nie przyznaje się do winy.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl