Małżeństwo spalone żywcem w samochodzie. To była okrutna zbrodnia. Morderca poszukiwany (ZDJĘCIA)

Małżeństwo spalone żywcem w samochodzie.

Policjanci z poznańskiego Archiwum X działającego w komendzie wojewódzkiej w Poznaniu zajęli się sprawą śmierci małżeństwa sprzed osiemnastu lat. Mają poważne wątpliwości do wstępnych ustaleń. Uważają, że było to zabójstwo, a samochód został podpalony do zatarcia śladów.

W lutym 2004 r. na leśnej drodze w miejscowości Jamnice koło Brzezin w powiecie kaliskim ktoś natknął się na całkowicie spaloną skodę faworyt. Wewnątrz wraku na miejscach kierowcy i pasażera były widoczne szczątki ludzkie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci, którzy zajęli się sprawą szybko ustalili, że był to producent palet i jego żona. Mieszkali zaledwie trzy kilometry dalej w miejscowości Włocin Kolonia, na terenie powiatu sieradzkiego. 

Okna w aucie były otwarte

Miejscowi policjanci ustalili, że para dzień wcześniej wyjechała z domu żeby odwiedzić rodzinę w Jamnicach. Nigdy tam jednak nie dotarli.  

Samochód stał na leśnej drodze. Biegli nie stwierdzili żadnych uszkodzeń albo zwarcia instalacji elektrycznej, które mogły spowodować pożar. Doszli jednak do zaskakujących wniosków, że szyby auta były opuszczone, pożar wybuchł w przedniej części kabiny. Stwierdzili także, że do podpalenia mogła być użyta substancja łatwopalna. Ustalono również że jedna z ofiar w chwili pożaru jeszcze żyła.

To było morderstwo

Policjanci z Archiwum X szczegółowo przeanalizowali całą sprawę. Drobiazgowo zapoznali się z opiniami biegłych. Na tej podstawie przyjęli wersję, że ktoś mógł mieć motyw żeby zamordować Zdzisława i Halinę Bachor.

Policjanci z poznańskiego Archiwum X działającego w komendzie wojewódzkiej w Poznaniu mają poważne wątpliwości do wstępnych ustaleń. Uważają, że było to zabójstwo, a samochód został podpalony do zatarcia śladów. W związku z tym policja prosi wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje w tej sprawie o kontakt.

Policjanci Archiwum X w Poznaniu czekają : 
e-mail [email protected]
tel. 572 900 236

Toyota Zielona Góra