Martwe półroczne niemowlę znalezione w wannie. Są wstępne wyniki sekcji zwłok

Do dramatu doszło w środę, 17 sierpnia, w Starym Strączu koło Sławy. W jednym z domów w wannie zostało znalezione martwe pół roczne dziecko. Wschowska policja zatrzymała rodziców maluszka oraz właściciela domu.

Do jednego z domów w środę, 17 sierpnia, do swojego półrocznego dziecka rodzice wezwali karetkę pogotowia ratunkowego. Medycy przyjechali, ale dziecko był już martwe. Leżało w wannie. Na miejsce została wezwana wschowska policja.

– Rodzice dziecka oraz właściciel domu zostali zatrzymani – mówi prokurator Ewa Antonowicz, rzeczniczka zielonogórskiej prokuratury okręgowej.

Martwy noworodek w Starym Strączu

Śledczy ustalaj co wydarzyło się w domu. Na ciele niemowlęcia nie było żadnych widocznych śladów. Decyzją prokuratora zwłoki niemowlaka zostały zabezpieczone do sekcji. – Sekcja, wstępnie jako przyczynę śmierci wykazała utonięcie dziecka – mówi prokurator Antonowicz.

Zatrzymani rodzice dziecka

Trwa ustalanie szczegółów oraz okoliczności w jakich doszło do śmierci dziecka. Rodzice oraz właściciel domu cały czas są zatrzymani. W chwili zatrzymania byli trzeźwi, ale jest sprawdzane to czy brali narkotyki.

W piątek, 19 sierpnia, z rodzicami oraz właścicielem domu prowadzone będą czynność. Jak ustaliliśmy w ich wyjaśnieniach są pewnie nieścisłości. Wiadomo też, że rodzice niedawno wynajęli mieszkanie w domu w Starym Strączu.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Fotowoltaika - poscigi.pl