Męka psów w gospodarstwie pod Gubinem. Żyły wśród martwych kur i królików. Kryły się tylko w śmieciach i stale głodowały (ZDJĘCIA)

To, co przeżyły zwierzęta jest niewyobrażalnym okrucieństwem, niech teraz poznają czym jest miłość i opieka.

Zamiast miski z karmą, stary garnek pełen zepsutych zlewek. Zamiast smyczy, krótkie ciężkie łańcuchy. Psy żyły wśród sterty śmieci i martwych kur oraz królików. Tylko śmieci były schronieniem przed mrozem, deszczem, upałem, bądź człowiekiem oprawcą.

Taki obraz zastali członkowie OTOZ Animals Zielona Góra w jednej ze wsi w gminie Gubin. Na miejscu brali udział w czynnościach zabezpieczających zwierzęta. – A raczej tylko część zwierząt, która zdołała przeżyć tamtejszy koszmar – informuje OTOZ Animals Zielona Góra.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Po przyjechaniu na miejsce przecierali oczy z niedowierzania. – XXI wieku nadal istnieją potwory, które tak traktują niewinne zwierzęta, a w tym wszystkim zastaliśmy również kilkuletnie dzieci – informuje OTOZ Animals Zielona Góra.

Nikomu nie przeszkadzały w codziennym życiu martwe kury, króliki, ani smutne oczy głodnych, uwiezionych na ciężkich łańcuchach psów.

Męka psów w gospodarstwie pod Gubinem

Sześć psów udało się zabezpieczyć, w tym dwa szczeniaki. To oznacza ogromne koszty weterynaryjne, diagnostyczne, a finalnie poszukiwanie domów, choćby tymczasowych.

– To, co przeżyły zwierzęta jest niewyobrażalnym okrucieństwem, niech teraz poznają czym jest miłość i opieka – pisze OTOZ Animals Zielona Góra.

Czytaj teżRoczne dziecko dotkliwie poparzone herbatą trafiło śmigłowcem do szpitala w Zielonej Górze

Wsparcie zwierząt odebranych z gminy Gubin:

Przelew zatytułowany „psy z Gubina”

Przelew krajowy:

PKO BP 63 1020 5402 0000 0402 0461 7579

Przelew zagraniczny:

PL63 1020 5402 0000 0402 0461 7579 (kod BIC/SWIFT banku PKO BP: BPKOPLPW)

PayPal: [email protected]

BLIK: 577-466-576