Miejska wigilia w Zielonej Górze. Setki kilogramów jedzenia i świąteczny nastrój (FILM, ZDJĘCIA)

Miasto przygotowało aż 250 kilogramów pierogów, 100 kg kapusty z grzybami oraz 300 litrów barszczu.

Miasto przygotowało aż 250 kilogramów pierogów, 100 kg kapusty z grzybami oraz 300 litrów barszczu. Setki kilogramów świątecznych potraw rozeszło się dzisiaj podczas Wigilii Miejskiej. Był opłatek, życzenia od prezydenta Janusza Kubickiego i Tadeusza Lityńskiego, biskupa diecezji zielonogórsko-gorzowskiej i kolędy w wykonaniu seniorów i specjalnego gościa Krzysztofa Kiljańskiego

Krystyna Matuszak przyszła na deptak z mężem Damianem. – Nie wyobrażam sobie tego, że mogło nas tutaj zabraknąć, uwielbiamy świąteczną atmosferę – podkreślała pani Krystyna. – Na jarmarku bożonarodzeniowym kupiliśmy kilka dekoracji do domu, to przy okazji posłuchaliśmy pięknych kolęd. Pierogi i barszczyk z Palmiarni palce lizać!

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kamila z dziećmi Kacprem i Alanem też skusili się na pierogi, ale i na kapustę z grzybami. – Smakowało! Lubimy też jak na mieście dużo się dzieje! – mówili zgodnie.

W sobotę i niedzielę pod ratuszem stanął namiot, gdzie w Świątecznej Warsztatowni animatorzy Zielonogórskiego Ośrodka Kultury prowadzili rodzinne warsztaty. Najmłodsi chętnie robili sobie zdjęcia z Andrzejem Huszczą i młodymi adeptami speedwaya w Strefie Falubaziaka. Na scenie pojawili się seniorzy z Klubu Seniora „Wrzos”, którzy pokonując tremę zaśpiewali najpiękniejsze polskie kolędy. To był tylko wstęp do wspólnej Miejskiej Wigilii.

Miejska wigilia w Zielonej Górze

– Miejska Wigilia to już taka nasza tradycja, mamy możliwość połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia – mówił prezydent Janusz Kubicki.  – Drodzy mieszczanie chciałbym życzyć wam z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia dużo zdrowia, radości i normalności, żebyśmy się mniej denerwowali, a więcej uśmiechali.

Zielonogórscy harcerze z ZHP przekazali tradycyjne Betlejemskie Światło Pokoju. W koncercie kolęd wystąpił Krzysztof Kiljański.