Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Mieszkaniec Krosna Odrzańskiego dostał sms, kliknął w link i oszust wziął na niego kredyt

Oszuści nie odpuszczają i wykorzystując różne metody działania docierają do osób, które okradają. Jedną z metod jest wysłanie wiadomości sms o planowanym odłączeniu energii elektrycznej wraz z prośbą o uregulowanie należności. Niestety wejście w zawarty w treści wiadomości link może być dla nas zgubne i staniemy się ofiarą oszusta. Przekonał się o tym mieszkaniec Krosna Odrzańskiego.

Zgłoszenia jakie otrzymują policjanci pokazują wielokrotnie, że mamy do czynienia z oszustwem. W jednym z ostatnich odnotowanych przypadków mieszkaniec Krosna Odrzańskiego wszedł w otrzymany w wiadomości o odłączeniu prądu link, gdzie został przekierowany na stronę z możliwością wyboru banku.

Po wejściu w swój, został poproszony o podanie loginu, hasła i sześciocyfrowego kodu weryfikacji. To ostatnie żądanie wzbudziło jego zdziwienie, gdyż wcześniej podczas logowania na rachunek bankowy nie był proszony o kod. Mimo podejrzeń, mężczyzna jednak wykonał polecenia. Po wpisaniu powyższych danych, strona banku „zawiesiła się”. Wówczas pomyślał, że mógł paść ofiarą oszustwa i zaczął działać.

Mężczyzna niezwłocznie udał się do placówki banku by zablokować rachunek. Poczynione kroki początkowo wydawały się nieskuteczne, gdyż mężczyzna otrzymywał wiadomości z wykonywanymi transakcjami, jednak później w znacznej części otrzymał ich zwrot.

Jak się okazało sprawca wziął kredyt na dane swojej ofiary w kwocie 19 tys. zł i wykonał kilka różnych transakcji. Dzięki szybkiemu działaniu, a przede wszystkim zablokowaniu rachunku bankowego, mieszkaniec powiatu krośnieńskiego zmniejszył poniesione straty do 2 tys. zł.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Eko pol - Poscigi.pl